Güvenilir Altyapı ve Kurumsal Süreç İyileştirmeleri

SSL

Bir diğer güvenlik prosedürü de sitenizin dolandırıcılara karşı müşterinizin kişisel bilgilerini koruduğuna ve aynı zamanda sizin de bu bilgileri gerekli şekilde kullanarak koruyacağınıza dair almanız gerekli olan SSL sertifikasıdır. Bu sertifikayı siteniz için satın almanız gerekmektedir. Aksi taktirde diğer e-ticaret siteleri arasından sıyrılmanız ve görünür olmanız aynı zamanda Google tarafından onay almanız neredeyse imkansızdır.

Sunucu Kalitesi

Sunucu kalitesi sitenizin hızı ve sitenize yükleyeceğiniz verilerin düzgün bir şekilde açılması adına kalitesinden taviz vermemeniz gereken bir hizmet sağlayıcıdır. Özellikle site trafiğinizin arttığı noktada sunucunuzun kalitesi sitenizin maksimum hızını korumasında oldukça etkilidir. Bu durumda müşterileriniz sitenize girdikleri zaman sorunsuz ve hızlı bir deneyim yaşarlar. Bu tecrübe ile yeniden sitenizi ziyaret etme sıklığı artar ve sitenizde geçirilen ortalama zaman da giderek artar. Bu da satışlarınızın artması anlamına gelmektedir.

WooCommerce/Opencart/Shopify/Magento

Sitenize e-ticaret altyapısı sağlayacak olan sistemi, ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak şekilde seçmelisiniz. Açık kaynak kodlu yazılımlarda bu tarz altyapı imkanı sunan paketler işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Ancak size en uygun altyapıya karar vermek için profesyonel bir danışmanlık hizmeti almanız gerekmektedir.

Tasarım ve İçerikler

Bir mağazanın vitrini ne ise web sitenizin de ana sayfası odur. İlk görüşte etkileyici ve güven veren bir web site tasarımı müşterilerinizin ilgisini çekecek görsel içerikler için güçlü bir CSS alt yapısına sahip olmalıdır. Uyumlu renklerin ve kurumsal marka değerinizin yansıtıldığı bir web sitesi için öncelikle ihtiyacınız olan şey iyi bir rakip ve ürün analiz çalışmasıdır. Bu durumda verimi yüksek sitelerin tespiti ve kullanıcı alışkanlıklarını öğrenmek oldukça önemlidir. Çoğu e-ticaret meraklısı sitesinde kendi zevklerini ön planda tutmak istese de her zaman olduğu gibi müşteri daima haklıdır. Tasarımlar kullanıcı alışkanlıklarına yönelik doğru tespitler neticesinde inşa edilmelidir. Aksi taktirde genel kullanıcı kitlesine hitap etmeyen bir vitrin anlayışınız var ise size çok güzel gelen web siteniz kullanıcılarınız tarafından olumlu tepkilerle karşılanmayacaktır. Bu noktada hangi sektörde ne iş yapacağınızla bağlantılı olarak bir tasarım danışmanlığına başvurmanız işletmenizin piarı için oldukça önemlidir.

Post a Comment